Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Derecesi

Özel üniversitenin sağladığı avantajlardan yararlanın: Küçük gruplarda eğitim, avantajlı öğrenci-fakülte oranı, modern altyapı ve kapsamlı hizmet çeşidi.

Kariyer Hizmetleri ekibimiz öğrencilerin kişisel gelişimi ile birlikte gelecekte olası işverenleri ile iletişim kurmalarını hedefleyen özel bir program sunar. Uluslararası Ofisimiz eğitiminizin bir kısmını Almanya dışında da görmenizi sağlarken, Program Yöntemi ekibimiz eğitim programına dahil olan derslerin kalite standartlarımızı karşılamasını ve sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Ayrıca Program Yönetimi ekibimiz kabul almış öğrencilerin Hamburg'a seyahatlerini düzenlemelerine yardım eder ve tüm bu süreç boyunca onlara destek olur.

Yüksek lisans programımızın genel dağılımı şu şekildedir

 • Lojistik, tedarik zinciri yönetimi, yöneticilik, işletme ve liderlik becerileri konularında ders ve seçmeli dersler
 • 4 dönem normal eğitim (120 ECTS) / 3 dönem hızlandırılmış eğitim (90 ECTS)
 • Öğrenci değişimi kapsamında ortak üniversitelerden birine bir dönemlik ziyaret
 • Üç aylık staj
 • Yüksek lisans tezi (beş ay)

Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Derecesi – Akıllı bir kariyer hamlesi!

Lojistik Yüksek Lisansı derecesi akıllı bir kariyer hamlesidir!

 • Lojistik ve tedarik zinciri yönetimi yükselen bir alan olup dünya ticaretinin büyümesinde itici güç rolünü üstlenmiştir. Lojistik ve tedarik zinciri sektörleri mükemmel uluslararası kariyer fırsatları ve mali olanaklar sunmaktadır.
 • Kühne Logistics University, lojistik ve işletme alanlarında eğitim ve araştırma üzerine uzmanlaşmıştır. Dünyadaki tek lojistik üniversitesidir. Üniversitemiz küresel lojistik sektörünün önde gelen liderlerinden biri olan Klaus-Michael Kühne tarafından desteklenmektedir. KLU, Almaya'nın en iyi üniversiteleri arasındadır.
 • Hamburg Almanya'nın dünyaya açılan kapısı ve Kuzey Avrupa'nın önde gelen lojistik şehridir. Dünyanın en büyük konteynır terminalleri ve sayısız olası işveren burada adeta parmaklarınızın ucundadır. Hamburg limanının tam merkezinde ,lojistik eğitimini pratiğe en yakın bir şekilde alabilirsiniz.
 • İnteraktif grup tartışmaları, şirket sunumları ve tanınmış şirketlerden misafir eğitmenler: Lojistik yüksek lisans programımız size olası gelecek işverenlerinizle tanışmanız için çok sayıda fırsat sunar. Staj  çalışmaları da kariyer fırsatları yaratabilmeniz ve CV'nizi oluşturmanız için bir fırsattır.

Öğretim ücretleri KLU'da hiç kimsenin eğitim görmesini engellememiştir. Öğrencilere sadece burs vermekle kalmıyor aynı zamanda yenilikçi bir finansman planını da hayata geçiriyoruz. Bu plana katılan öğrenciler eğitimleri sırasında herhangi bir öğretim ücreti ödemiyor, mezun olmalarının ardından gelire dayalı ödeme yapıyorlar.

Yeni adımınız için başvurun!

Lojistik Yüksek Lisans Derecesi'ne başvuru koşulları:

 • Tercihen İşletme ya da İktisat alanlarında lisans ya da eşdeğer bir derece*
 • İngilizce yeterliliğinizi göstermek için TOEFL ya da IELTS puanı
 • Güçlü akademik alt yapı

* Lisans derecenizin yeterli sayıda (en az dört) işletme ya da iktisat alanından ders içermesi durumunda endüstri mühendisliği, işletme enformatiği, psikoloji ya da matematik gibi diğer alanlar da dikkate alınır.

Kühne Logistics University yüksek okuluna başvuran öğrencilerin okula kabul edilmelerine ilişkin işlemlere kesintisiz olarak başlanmaktadır. KLU her öğrenci başvurusunu, istenilen tüm evrakların ellerine geçmesi akabinde değerlendirmeye almakta olup, öğrenci kabul komisyonunun kararını belli olur olmaz başvuran öğrenciye bildirmektedir.

AB üyesi olmayan ülkelerden yapılan başvuruların 31 Mart tarihine kadar yapılmasını önemle tavsiye ederiz. Vize işlemleri KLU tarafından kabul edilme tarihinin ardından yaklaşık iki ay sürmektedir. Yurtdışında eğitim almak için planlamanız gereken çok sayıda farklı organizasyonel konunun mevcut olduğunu lütfen göz önünde bulundurunuz.

Henüz lisans diplomanızı almadınız mı? Elbette Kühne Logistics University'ye başvurabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ilgili tarih itibariyle eksiksiz transkript belgenizi sunmak, lisans diplomanızı daha sonra da verebilirsiniz.

Dünyanın tek lojistik üniversitesinde lojistik eğitimi alın!

Kühne Logistics University (KLU) Hamburg limanında bulunan devlet tarafından tanınmış özel bir üniversitedir.

Kar amacı gütmeyen Kühne-Stiftung tarafından desteklenen KLU, lojistik, tedarik zinciri yönetimi ve işletme alanlarından oluşan geniş bir yelpazede ders ve araştırma hizmetleri sunmaktadır. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarımızda uluslararası öğrenci profili, yüksek kalitede akademik kadro, özel bir eğitim ortamı ve kapsamlı bir işbirliği ağı mevcuttur.

İdari MBA derecemiz, seminerler ve uluslararası yaz ve sonbahar okullardan oluşmakta ve profesyonellere sahip oldukları teknik bilgileri genişletmeleri için mükemmel bir olanak sunmaktadır.

KLU, uluslararası akademik kadrosu ve lojistik ile ilgili işletme unsurlarındaki araştırma uzmanlığı ile benzersizdir. Almanya, Avusturya ve İsviçre'deki işletme fakülteleri 2012 “Handelsblatt” araştırma sıralamasında en iyi üniversiteler  arasında yer almıştır.

Hamburg, Almanya: Lojistik eğitimi için daha iyi bir yer olamaz!

Doğu Avrupa ve küreselleşme sayesinde dört milyon sakini olan Hamburg metropol alanı, oldukça zengin bir şehirdir.

Su üzerindeki bu metropol Kuzey Avrupa'nın en doğudaki şehri olup bu da onu Doğu Avrupa için ideal bir liman haline getirmiştir. Denizaşırı ülkeler Orta ve Doğu Avrupa ile Baltık bölgesine hizmet veren küresel bir merkez olan Hamburg, Avrupa lojistiği tarafından gerçekleştirilen küresel ticaretin kesişim noktası olmasının avantajından yararlanmaktadır.

Hamburg limanının tarihi merkezi olan “Speicherstadt” eski bir depo bölgesi olup 19. yüzyılın sonunda inşa edilmiş dünyanın en güzel deposudur. Bu arka plana karşın modern HafenCity eski liman alanında inşa edilmekte olup Kühne Logistics University tam burada, Hamburg'un kalbinde ve sahilin hemen yanında yer almaktadır. Öğrenciler eğitim için ve kendilerini evlerinde hissetmeleri için ihtiyaçları olan her şeyi bulabilirler. Buna modern ekipmanlar, ineraktif eğitim ve sınıflar, modern tesisler, kablosuz geniş bant erişim, gelişmiş bir kütüphane ve araştırma için gerekli veri bankalarına erişim dahildir.